Zachodnia Liga Hokejowa – regulamin

Regulamin Rozgrywek Zachodniej Ligi Hokejowej

Postanowienia ogólne
§1
Zachodnia Liga Hokeja to liga zrzeszająca amatorskie drużyny hokejowe, które nie posiadają licencji i nie są zgłoszone w żadnym związku oraz innej lidze, w tym także amatorskiej. Liga nie ma charakteru oficjalnych rozgrywek, a ma na celu podsumowanie rozegranych spotkań między zgłoszonymi drużynami, nie ma osobowości prawnej, a także nie prowadzi działalności gospodarczej.
§2
Liga nie posiada oficjalnego organizatora i jest nadzorowana przez uczestników oraz przedstawicieli zespołów biorących udział w rozgrywkach. Liga działa pod patronatem grupy Dywizja 71 – Czas Na Hokej. (www.dywizja71.pl)
§3
Zawodnicy biorący udział w meczach ligi muszą być pełnoletni. Zawodnicy niepełnoletni zostaną dopuszczeni na podstawie podpisanej zgody obu rodziców lub opiekunów prawnych.
§4
Zawodnicy biorą udział w meczach na własną odpowiedzialność, a gospodarze poszczególnych meczów, sędziowie, a także Zachodnia Liga Hokeja nie ponoszą odpowiedzialności cywilnoprawnej z tytułu kontuzji zawodników, urazów ciała zawodników, a także za zniszczony sprzęt hokejowy w trakcie trwania meczów.

Zasady gry

§5

Regulamin rozgrywania meczy:
1. Mecze są rozgrywane zgodnie z przepisami PZHL
2. Czas trwania meczu to 2 połowy po 15 minut czasu ciągłego, Przerwa 5 minut lub mniej – wg decyzji sędziego.
3. Zawodnik biorący udział w meczu ligi musi posiadać pełny sprzęt hokejowy tj. kask, kamizelka (bodik), nałokietniki, rękawice, spodenki oraz nagolenia. Zawodnik nie posiadający w/w sprzętu nie będzie dopuszczony do meczu. Zawodnik poniżej 18 lat musi obowiązkowo grać w kracie. W przypadku złamania kija lub utraty kasku oraz innej części sprzętu hokejowego w czasie gry zawodnik zmuszony jest do natychmiastowego opuszczenia lodowiska. Za kontynuację gry ze złamanym kijem lub bez pełnego sprzętu przewidziana jest kara 2 minutowa.
4. W spotkaniach Zachodniej Ligi mogą występować drużyny składające się z zawodników amatorów w liczbie maksymalnej 20+2 i minimalnej 5+1.
5. Pod pojęciem amatora rozumie się zawodnika nie posiadającego na swoim koncie występów w meczach organizowanych pod patronatem PZHL na każdym szczeblu rozgrywek a także w meczach Centralnej Ligi Juniorów

Kary:
1. 2 minuty – kara mniejsza, kara mniejsza techniczna
2. 5 minut– kara większa
3. 10 minut – kara za niesportowe zachowanie
4. KMNZ – kara meczu za niesportowe zachowanie
5. KM – kara meczu
6. RK – rzut karny

LUB PROPOZYCJA – KAŻDY FAUL = RZUT KARNY

§6
Faule brutalne sędziowie będą karać z całą surowością – karą meczu włącznie.  Kary za niesportowe zachowanie będą traktowane bardzo surowo z wykluczeniem sprawcy  z rozgrywek Zachodniej Ligi włącznie.

Terminarz, punktacja

§7
Mecze ligowe zostaną rozegrane w cyklu 4 turniejów. Każda drużyna organizuje jeden turniej jako gospodarz.

§8
Kolejność meczy na turnieju pozostaje w gestii organizatora danego turnieju. O kolejności meczy organizator turnieju ma obowiązek poinformować pozostałe drużyny przynajmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem.

§9
Przed rozpoczęciem każdego meczu drużyna składa u sędziego zawodów listę zawodników zgłoszonych do meczu. Na 5 minut przed rozpoczęciem rozgrzewki drużyna ma obowiązek poddać się weryfikacji. Zawodnicy zgłoszeni w  stroju  do gry na lodzie zgodnym z regulaminem mają obowiązek stawić się na żądanie w wyznaczonym boksie.

§10

O kolejności zajętych miejsc w Zachodniej Lidze będą decydowały zdobyte punkty, następnie ilość punktów i bramek w bezpośrednich pojedynkach, a następnie różnica zdobytych i straconych bramek oraz większa ilość strzelonych bramek.

§11

W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry – następują rzuty karne.

Punkty przyznane zostaną za:
1.  Zwycięstwo w czasie regulaminowym:3 punkty
2.  Zwycięstwo po rzutach karnych: 2 punkt
3.  Przegrana po rzutach karnych: 1 punkt
4.  Przegrana w czasie regulaminowym: 0 punktów

§12
Na zakończenie rozgrywek przewidziane są puchary dla wszystkich drużyn według zajętego miejsca w końcowej tabeli oraz dla najlepszego strzelca wg punktacji Kanadyjskiej, najlepszego obrońcy oraz najlepszego bramkarza.